П'ятниця, 29 березня, 2024



Мельниченко – це позавчорашній день української політики

Екс-майор Держохорони Микола Мельниченко не володіє новою таємною інформацією, що могла б вплинути на нинішні політичні процеси.  А тому його затримання в Італії не вплине на виборчий процес в Україні. Як заявив в коментарі Тиждень.ua політолог Володимир Фесенко, «Мельниченко і «касетний скандал» – це позавчорашній день української політики».
«Я би взагалі не перебільшував вчинок Мельниченка та його вплив на українську політику. Мельниченко і касетний скандал – це позавчорашній день української політики. Навіть не вчорашній. Ніяких прямих загроз від нього немає. Є питання незавершеності справи Гонгадзе, але це пов’язано не з Мельниченком, не з його присутністю чи відсутністю, а зі специфікою у ставленні до цієї справи. Вона також є предметом політичної боротьби, що власне ми бачили, коли відкривалася, а потім закривалася справа Кучми. І це, думаю, вже питання часу і рівня незалежності не тільки від влади, а й від великих грошей, судової і правоохоронної систем», – заявив Фесенко.
Мельниченко, на думку політолога, є заручником цих конфліктів.
«Плюс він вже звик до уваги до своєї персони, хоче нагадати будь-яким чином про себе, намагається повернутися скандальним чином в українську політику», – додав він.
Певні висновки щодо впливу затримання Мельниченка в Італії поки не береться робити політолог Сергій Таран. Хоча, за його словами, цей факт спробують пов’язати зі справою щодо вбивства народного депутата Євгена Щербаня.
«Робити певні висновки щодо Мельниченка доволі рано, хоча я думаю, що будуть спроби прив’язати затримання Мельниченка зокрема зі справою Щербаня. Це наразі одна з інформаційних технологій, які влада використовуватиме та намагатиметься довести, що Тимошенко була до цього причетна. Влада спробує зробити з цього технологію, але немає жодного сумніву, що влада Італії не причетна до цього взагалі. Давайте почекаємо до рішення суду і зможемо говорити, який це матиме резонанс до виборів», – зазначив Таран.
Водночас Фесенко вважає, що Мельниченку нічого не загрожує в Італії.
«Ми вже бачили щодо Авакова (екс-губернатор Харківщини Арсен Аваков - Ред.)… Якщо нормально попрацює і сам Мельниченко, і його адвокати, оскільки в його історії є також політична складова і певні політичні ризики, тим паче, враховуючи нинішній зовнішньополітичний контекст, проблеми з ЄС, то це може спрацювати. Я думаю, що це все може бути враховано і дуже сумніваюсь, що Мельниченка видадуть Україні», – зазначив він.
Попри це політологи вважають, що Мельниченко не має таємної інформації, котра б суттєво загрожувала комусь із українських політиків.
«У нього немає певної таємної інформації, яка може вибухнути і вплинути на нинішні політичні процеси. Та інформація, якою він володів, більшою мірою оприлюднена і не є такою актуальною. Якщо зараз би хтось записав Януковича в Межигір’ї – це була б сенсація», – зазначив Фесенко.
«Як носій фактичної інформації, думаю, нікому (Мельниченко не загрожує – Ред.). За великим рахунком, все те, що він міг сказати, вже сказав. До плівок, якщо навіть і з’являться нові, не думаю, що буде більше довіри, тому що було дуже багато питань щодо процедури оцінки попередніх. Теоретично він мав би загрожувати тим людям, які були при владі в той період – а це Кучма, Медведчук, люди, які працювали в Адміністрації президента навколо Кучми. Якщо ж говорити не про плівки, а про гучні заяви (Мельниченка – Ред.), то як інформаційна провокація їх можна розповсюдити проти будь-кого. Але це буде лише провокація, що не матиме жодних юридичних наслідків», – підсумував Таран.
Нагадаємо, 3 серпня Мельниченка затримали в аеропорту Неаполя.
Як відомо, 23 червня 2011 року Печерський районний суд Києва оголосив своє рішення, яким визнав незаконним постанову Генпрокуратури про закриття кримінальної справи проти Мельниченка і скасував її.

СБУ оголосила Мельниченка в розшук у вересні 2011 року.

Тиждень.ua

Новини

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Архів новин

2024
березня
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Мiжнародний Iнститут Демократiй © 2012
Сайт виготовлено в компанії SolTech