Понеділок, 18 жовтня, 2021The Financial Times: Віктор Янукович: українська загадка

Перед Україною стоїть вибір, який деякі називають "цивілізаційним", - між ЄС та Росією.

 

"Найбільше питання - як поведе себе загадковий президент Віктор Янукович? Його маневрування між Сходом і Заходом спантеличує обидві сторони", - сказано в матеріалі The Financial Times.

Наступного тижня у Януковича буде шанс укласти угоду, що відкриває дорогу для більш тісної співпраці з Європою. Це доступ на "найбільший у світі єдиний ринок", перспектива інвестицій, кінець багатовікового впливу Москви. Однак у Європі багато спантеличені тим, що Київ досі не звільнив Юлію Тимошенко і не виконав інших умов.

На Заході багато хто вважає, що у Януковича "радянський стиль і погляд на речі", - йдеться в статті. Характерний приклад - ідея його уряду: нехай МВФ надасть Україні допомогу, якщо Янукович підпише угоду з ЄС. Багато хто, у тому числі керівництво МВФ, визнали, що це "безвідповідальна політична гра в радянському стилі", - пишуть автори матеріалу.

Але експерти закликають не піддаватися помилкам: хоча Януковича називали проросійським політиком, у нього непрості стосунки з Володимиром Путіним, він відмовляється вступати до Митного союзу. У той же час люди, які знають Януковича, підкреслюють: його головне завдання - не вестернізація України, а збереження своєї влади (а також влади свого оточення і покровителів-бізнесменів) на виборах в 2015 році і максимально довго.

Джеймс Шерр (Chatham House, Лондон) вважає, що Янукович інстинктивно віддасть перевагу угоді з ЄС. На його думку, українські керівники думають, що з ЄС можна вести гру "шляхом переписування законів, мімікрії і маніпуляції", а інтеграція з Росією означає "російське панування ", - передає видання.

Але є велика складність: ЄС наполягає на помилуванні і звільненніТимошенко. "Янукович боїться Тимошенко як одного з ключових "менеджерів",  які можуть організувати для нього принизливу ​​поразки в 2015 році", - каже Сергій Таран (International Democracy Institute, Київ).

І всі ж автори вважають: можливо, для Януковича вирішальний фактор - короткострокові економічні наслідки угод з ЄС і Росією. Янукович зважує ці наслідки і домагається, щоб обидві сторони поліпшили свої пропозиції.

У Києві подейкують, що Путін вже зголосився знизити ціни на газ і надати багатомільярдні доларові кредити. Можливо  це пояснює, чому українські чиновники заговорили про додаткові вимоги до Заходу, - йдеться в статті.

У кулуарах західні чиновники застерігають: хоча допомога МВФ можлива, у ЄС  мабуть, не знайдеться великої додаткової суми для України. Аналітик Тім Еш радить Януковичу "не переоцінювати свої козирі".

Новини

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Архів новин

2021
жовтня
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Мiжнародний Iнститут Демократiй © 2012
Сайт виготовлено в компанії SolTech