Вівторок, 11 серпня, 2020Партнерство «Новий Громадянин»: Відкрита Громадянська Платформа

У Верховній Раді 2 липня 2013 р. відбулась презентація спільного проекту громадських активістів і парламентарів «Відкрита Громадянська Платформа». Платформа має стати комунікаційним майданчиком між активістами і депутатами задля ухвалення законодавчих ініціатив від громадськості у парламенті.

Це – не «український велосипед». Саме так - у тісній співпраці громадськості і парламентарів – народжуються закони у країнах зі сталою демократією. Тепер й народні депутати України вирішили робити закони разом із активістами не спорадично, а у постійному режимі.

2 липня 2013 р. народні депутати (Віктор Чумак від фракції УДАРу», Юрій Мирошниченко від фракції Партії регіонів, Леся Оробець та Андрій Шевченко від фракції ВО «Батківщина» та Юрій Сиротюк від фракції ВО «Свобода») зареєстрували Міжфракційне об’єднання з тотожною назвою «Відкрита Громадянська Платформа»: «Ми констатуємо, що український політикум потребує змін. Ми свідомі того, що вихід з політичної та економічної кризи можливо знайти лише поновивши довіру між політиками та громадянами. А це можна зробити лише через практичні справи, через особисту причетність до творення нової політичної культури та спільних дій політиків та громадян. Відтак, ми відкриті до співпраці. Група відкрита для приєднання народних депутатів України та закликає громадські організації, експертні середовища пропонувати свої законопроекти та ініціативи, які зміцнюють права і свободи людини, посилюють демократичні інститути, стверджують верховенство права та сприяють становленню економічних свобод в Україні», - йдеться у Меморандумі про створення Міжфракційного об’єднання «Відкрита Громадянська Платформа».

«В Україні стала дуже популярною теза про нову якісну політику. Але така політика ніколи не з’явиться, поки не знайдуться люди, що готові її реалізовувати. Тому ВГП має стати тим громадсько-політичним майданчиком, де така політика народжуватиметься. Бо саме саме тут  працюватимуть люди, які об’єднуватимуться не навколо персоналій чи бізнес-інтересів, а навколо конкрентних ідей, кроків , які потрібні для здійснення реформ в країні. Наша співпраця відбуватиметься за трьома надважливими напрямками реформування суспільства: права і свободи людини, демократичні інститути, верховенство права», - сказав Сергій Таран - учасник Відкритої Громадянської

Платформи від громадськості, директор Міжнародного інституту демократій.

З боку громадянського суспільства у Платформі беруть участь активісти й експерти з понад 20-ти організацій, що входять до Партнерства «Новий Громадянин». Активісти й експерти склали перелік із тридцяти законопроектів для ухвалення у парламенті, який надалі буде доповнюватися новими пропозиціями від громадськості. А для успішного старту ВГП депутатам запропонували 5 законопроектів для якнайшвидшого ухвалення:

- Про внесення змін до законів та нормативних актів, що узгоджують чинне законодавство із Законом «Про доступ до публічної інформації» (№ 0947)

- Законопроект «Про суспільне мовлення» (№ 1076-1);

- «Про роздержавлення ЗМІ» ( № 2600);

- Законопроект про запровадження оприлюднення звітів про закупівлі, які здійснюються  підприємствами, що створені або контролюються державними органами чи органами місцевого самоврядування (№  2207);

- Законопроект про відкритість використання публічних коштів задля забезпечення  публічного доступу громадян до інформації щодо використання публічних коштів (№2012а).Також громадськість пропонує депутатам якнайшвидше вирішити технічне питання: відкрити раз і назавжди засідання комітетів для журналістів, експертів та помічників народних депутатів (окрім тих засідань, що будуть оголошені закритими відповідно до законів).

Дивитись документ Відкрита Громадянська Платформа.

Дивитись документ Порядок денний громадськості для Верховної Ради.

Новини

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Архів новин

2020
серпня
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Мiжнародний Iнститут Демократiй © 2012
Сайт виготовлено в компанії SolTech