Середа, 18 травня, 2022

Круглий стіл: «Як київській громаді ствердити своє право на вибори міського голови і депутатів міської ради»

Круглий стіл Центру досліджень політичних цінностей за участю народних депутатів, експертів, громадських активістів відбувся 27 березня у прес-центрі інформагентства УНІАН

Детальніше...

Узурпація в Києві: класика з підручників

Толерантна й базована на законі західна демократія передбачає випадки, коли громадян зобов'язують повставати проти уряду. Цей випадок – узурпація влади, однією з форм якої є скасування виборів.

 

Детальніше...

Прес-конференція: "Якщо не асоціація, то що?"

У приміщенні Першого інформаційного порталу «Обозреватель» 31 жовтня відбулася прес-конференція, на якій обговорювалися сценарії політичного розвитку та перспективи України у разі непідписання Угоди про асоціацію з ЄС.

 

 

Детальніше...

Клуб Волі: сценарії революції і контрреволюції у 2015 р.

В одному з підвалів ресторану, який знаходиться у місті Києві, відбулося засідання закритого Клубу ініціативи Волі "Руна 7". Засідання відбулося 7 листопада і було присвячено революції. Точніше – революціям у світі і перспективам подій в Україні у 2015 році.

 

Детальніше...
Previous
Наступна

ЦЕНТР „СОЦІОВИМІР"

Медіа контентПрограш Київради означатиме програш 2015 року

Події біля Київради означають, що владі вона потрібна

в напівпрацюючому, "коматозному" стані до 2015 року.

Про це розповів політолог Сергій Таран в інтерв'ю Gazeta.ua.

Ви були під Київрадою. Які враження від побаченого та які висновки Ви зробили?

- Перший висновок — влада реально боїться громадян. Навіть Януковича так не охороняють, як сьогодні охороняли Київраду. Це означає, що вони дійсно остерігаються того, що почнуться акції прямої дії стосовно нелегітимної Київради. До речі, вони не випадково вжили такі заходи, бо сьогодні висувались на порядок денний питання, які стосуються землі, що є симптоматично.

Сьогодні стало зрозуміло, для чого ж вони цю Київраду зберігають і надалі. Цей день підтвердив нелегітимність міськради і вказав на те, що влада не буде вдаватись до демократичних заходів, а лише до методу терору.

Основний висновок в тому, що сьогодні ми опинилися в машині часу, яка нас перенесла в 2015 рік, бо тоді все відбуватиметься за подібним сценарієм. Сьогодні була лише репетиція того, що буде відбуватись тоді. Це мають зрозуміти і громадяни і політики, усвідомивши, що в разі поразки зараз, вони програють і 2015 рік.

Наскільки правильною була лінія поведінки, яку обрали опозиціонери?

- Поведінка була різна. Там було багато різних людей. По-перше, там були три опозиційні сили, хоча найменше було "ударівців". І це теж поведінка. По-друге, були громадяни, різні громадянські ініціативи. Наприклад, ми там були із громадською ініціативою "Воля", ми не вдавались до силових дій, хоча влада постійно провокувала, а просто дали ім'я Київраді, яке вона заслуговує.

Оскільки там були різні люди, вони по різному реагували на провокацію і агресію: одні так само вдавались до агресивних дій, інші стояли осторонь, треті намагались пояснити, що відбувається. Тобто не можна сказати, що сьогодні була одна визначена поведінка опозиції.

Чим це виллється в майбутньому? До чого призведе така тактика?

- Сьогодні ми побачили той сценарій, який будуть відпрацьовувати і надалі. Влада буде тиснути стільки, скільки вона може. Тобто ставка влади — сила. Жодних виборів не буде, і про жодні вибори домовлятись не буде можливості.

Наступне засідання Київради відбудеться 23 жовтня. На це засідання чекає те ж саме?

- Я думаю, що швидше так, аніж ні. Будь-які дії влади зараз будуть викликати шалений спротив, а вона не використовуватиме іншого способу. З боку киян, опозиції були перейдені межі компромісу. Кияни хочуть вибори — а тут взагалі не може бути компромісів. Тому, я не думаю, що будуть глобальні зміни.

Я не очікував би жорсткого спротиву сьогодні, якби не перспектива Вільнюського саміту. Проте, коли цей момент асоціації пройде, в будь-який бік, то ймовірність збільшення тиску і силових заходів збережеться.

Про що свідчить така ситуація?

- Київська ситуація показала, що якщо ми хочемо змінювати владу, то киян постійно треба тримати в тонусі. Лише це може реально щось змінити в країні. Проблема наших громадян полягає в тому, що вони дуже гарно можуть захищати власні інтереси, але дуже погано розуміють, що таке інтереси колективні. Думаю, що киянин візьме вила, якщо забиратимуть його хату, але вони навіть не підуть на мітинг, якщо будуть забирати ціле місто. Це має бути важливим висновком для опозиції: треба вийти із телевізійної боротьби, і говорити з киянами.

Окрім того, мобілізація громадян не має будуватися ще під час виборчої кампанії. Бо в нашій політиці це відбувається саме під час виборів: походи політиків по дворах, контакт, різні заходи. Вибори закінчуються — закінчується і контакт. Такого не має бути.

"Регіонали" повідомили, що сесію збиратимуть раз на два тижні. Чи можлива нормальна роботи Київради за такої ситуації?

- А Київрада нормальна не потрібна Партії регіонів. Вона не хоче нормальної роботи. Владі вона потрібна в "коматозному" стані, і в такому стані вона потрібна до 2015 року.

Хто поставить крапку: кияни, опозиція, влада? Чи така невизначеність та конфліктність продовжуватимуться до наступних виборів?

- На жаль, існує ймовірність, що це триватиме до 2015 року, поки не прийде новий президент. Тому і вибори у Києві наврядчи відбудуться до 2015 — влада боїться, що ця її поразка означатиме поразку у 2015-му році.

Людмила ПАРАСКІВА

http://gazeta.ua/articles/politics/_gromadyani-i-opoziciya-mayut-zrozumiti-prograyut-kijivradu-prograyut-2015-rik-po/519212

Новини

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Партнери

Архів новин

2022
травня
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Мiжнародний Iнститут Демократiй © 2012
Сайт виготовлено в компанії SolTech