Вівторок, 30 листопада, 2021Комуністи – одна з найбільш олігархічних партій у парламенті

Комуністи чудово розуміють, що ніякого референдуму не буде,

 

 

але вони намагаються змобілізувати своїх виборців і перетягнути прихильників Партії регіонів проросійської орієнтації. А «Український вибір», очевидно, виконує чергове завдання Кремля.

Такими думками поділився з «Поглядом» політолог, співзасновник та голова Правління Центру соціологічних та політологічних досліджень «Соціовимір», директор Міжнародного інституту демократій (Україна) Сергій Таран.

«Комуністи чудово розуміють, що референдуму не буде, поки Янукович не вирішить питання з Євросоюзом після Вільнюського саміту. Але це їм потрібно для мобілізації виборців, для того, щоб притягнути частину виборців Партії регіонів проросійської орієнтації», - розтлумачив політолог.

Натомість «Український вибір», зазначив Сергій Таран, це структура, яка працює напряму з Кремлем і яка, очевидно, має завдання керувати подібні процеси.

На думку керівника «Соціовиміру», про серйозний союз можна було б говорити, якби йшлося про серйозні політичні сили. «У принципі, у комуністів є електоральна підтримка, можна говорити про політичну силу, а в «Українського вибору» цього немає, тому йдеться про домовленість однієї людини з Медведчуком», – припустив Сергій Таран і додав, що «серйозність» союзу залежатиме від ефективності, а поки що зрушення в областях та регіонах у бік Митного союзу немає, тому наразі про серйозність не йдеться.

На думку політолога, комуністи – це взагалі одна з найбільш олігархічних партій у парламенті. «Судячи з їхньої поведінки у Верховній Раді, вони завжди голосують за олігархічні закони і у них достатньо олігархічна позиція. Більше того, якби вони були справжніми комуністами, то насамперед орієнтувались би на рівень справедливого розподілу національного продукту, де є середній клас і де немає олігархів, – і це якраз Європейський Союз. А річ в тому, що наші українські комуністи – найімовірніше, російські націоналісти, а не комуністи, бо їхня орієнтація – Росія, але аж ніяк не соціальна справедливість, бо соціальної справедливості набагато більше у ЄС, ніж у країнах Митного союзу», - підкреслив політолог.

Також Сергій Таран спрогнозував, що попри відповідне звернення до Президента з вимогою провести референдум за народною ініціативою, реакції Януковича не буде ніякої. Тому що поки питання на Вільнюському саміті не вирішене з Європейським Союзом, ніякої реакцій від Президента ми не побачимо – наголосив політолог.

Нагадаємо, вчора комуністи з Медведчуком вдруге ініціювали проведення референдуму за приєднання до Митного Союзу, але знову без ЦВК. Також вчора на стадіоні «Спартак» було підписане звернення до президента Віктора Януковича з вимогою провести на законних підставах зініційований всеукраїнський референдум.

http://www.pohlyad.com/news/n/25451

Новини

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Архів новин

2021
листопада
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Мiжнародний Iнститут Демократiй © 2012
Сайт виготовлено в компанії SolTech