Середа, 18 травня, 2022

Круглий стіл: «Як київській громаді ствердити своє право на вибори міського голови і депутатів міської ради»

Круглий стіл Центру досліджень політичних цінностей за участю народних депутатів, експертів, громадських активістів відбувся 27 березня у прес-центрі інформагентства УНІАН

Детальніше...

Узурпація в Києві: класика з підручників

Толерантна й базована на законі західна демократія передбачає випадки, коли громадян зобов'язують повставати проти уряду. Цей випадок – узурпація влади, однією з форм якої є скасування виборів.

 

Детальніше...

Прес-конференція: "Якщо не асоціація, то що?"

У приміщенні Першого інформаційного порталу «Обозреватель» 31 жовтня відбулася прес-конференція, на якій обговорювалися сценарії політичного розвитку та перспективи України у разі непідписання Угоди про асоціацію з ЄС.

 

 

Детальніше...

Клуб Волі: сценарії революції і контрреволюції у 2015 р.

В одному з підвалів ресторану, який знаходиться у місті Києві, відбулося засідання закритого Клубу ініціативи Волі "Руна 7". Засідання відбулося 7 листопада і було присвячено революції. Точніше – революціям у світі і перспективам подій в Україні у 2015 році.

 

Детальніше...
Previous
Наступна

ЦЕНТР „СОЦІОВИМІР"

Медіа контентПро помилування Тимошенко можна забути

- Януковичу це невигідно

Якщо Янукович всерйоз ставиться до своїх слів, то його фракція Партії регіонів повинна наступного тижня ініціювати законопроект, який би дозволив Тимошенко виїхати за кордон. Проте можливий такий варіант, що законопроект запропонують так звані незалежні депутати.


Таку думку у коментарі «Погляду» висловив політолог, співзасновник та голова Правління Центру соціологічних та політологічних досліджень «Соціовимір», директор Міжнародного інституту демократій (Україна) Сергій Таран.

«Янукович вже давно міг підписати указ про помилування, вжити інших заходів для того, щоб Тимошенко опинилась на свободі. За помилування, очевидно, вже можна забути, воно Януковичу не вигідне. Для нього важливо, щоб Тимошенко була ізольована від політичних процесів», – пояснив політолог.

А оскільки може так статися, що Угоду про асоціацію з ЄС буде складно підписати або досить довго ратифіковувати у ЄС, то Янукович почав шукати відповідальність поза зоною своєї компетенції. Цим відповідальним виявився парламент», – трактує Сергій Таран.

Відповідно, зазначає експерт, якщо Янукович серйозно ставиться до своїх слів, його фракція мала б ініціювати такий закон. «Якщо він буде ініційований, то важко собі уявити, щоб він не був проголосований і не був підписаний, адже Янукович це публічно пообіцяв», – відмітив Сергій Таран.

Хоча, за словами політолога, основна інтрига полягатиме не в тому, хто запропонує законопроекти, а в тому, які механізми будуть закладені у цих законопроектах, як контролюватиметься життя в’язня, який перебуває на лікуванні за кордоном. На думку експерта, рішення Януковича напряму залежатиме від того, що буде написано у цьому законопроекті. 

«Думаю, законопроекти будуть пропонуватись уже наступного тижня. І, можливо, навіть не від опозиції чи влади. Можливий варіант, що незалежні депутати захочуть заробити свій політичний капітал і зініціюють як компроміс такий законопроект, оскільки цього не хоче робити ні влада, ні опозиція», – зазначає експерт.

При цьому політолог пояснив, що опозиція розуміє, що питання Тимошенко – це відповідальність Януковича, і якщо він вважає, що законопроект – єдиний варіант для можливості лікування Тимошенко за кордоном, то саме його фракція і має подавати. «В опозиції закидають, що Янукович ухиляється від відповідальності, але це насправді лише гра, бо якби він справді хотів, бажав і розумів ціну звільнення Тимошенко через такий механізм, то законопроект можна було давніше запропонувати», – підсумував політолог.

http://www.pohlyad.com/news/n/26763

Новини

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Партнери

Архів новин

2022
травня
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Мiжнародний Iнститут Демократiй © 2012
Сайт виготовлено в компанії SolTech