Понеділок, 18 жовтня, 2021«Темник» на бланку Партії регіонів вчить виправдовувати Вадика-«Румуна»

Партія регіонів, за версією деяких ЗМІ, розсилає своїм депутатам темник, в якому детально

виписані рекомендації, як коментувати події 18 травня у Києві, коли побили журналістів Ольгу Сніцарчук і Владислава Соделя. Зміст рекомендацій зводиться до виправдання нападників і звинувачень на адресу опозиції та журналістів. У самій Партії регіонів наявність такої директиви спростовують. Експерти натомість відзначають, що є небезпека того, що пропрезидентська сила, використовуючи тиск та адмінресурс, спробує нав’язати таку точку зору суспільству.

Вказівка на бланку Партії регіонів ставить завдання перед депутатами з пропрезидентської фракції наполягати на тому, що опозиція провалила свою акцію «Вставай, Україно!», а щоб прикрити цей провал, розкручує тему з побиттям журналістів. Так званий темник оприлюднило інтернет-виданням «Главком».

Цей нібито темник радить депутатам цитувати звинуваченого у нападі на журналістів Вадима Тітушка, який наголошує, що після удару такого спортсмена, як він, у Сніцарчук мав би бути синець на обличчі.

Чечетов: «Тітушко правильно каже. Навіщо вона полізла?»

Заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов заперечує факт існування темника. Водночас розмову з Радіо Свобода на цю тему регіонал зводить до того, що Ольгу Сніцарчук ніхто не бив.

«Та якби боєць, який має навички рукопашного бою, до неї один раз приклався, її б або п’ять днів шукали, або днів п’ять віддирали б від стіни. Удар бійця – це каліцтво. Про що ви мову ведете? Якщо не розумієте, то не треба маячню повторювати», – сказав Чечетов.

​​«Удар бійця – це каліцтво, п’ять днів би її шукали або від стіни віддирали би днів п’ять. Правильно він каже – навіщо вона полізла? Коли йде чоловіча бійка,  не треба туди лізти. І раптом вона там почала знімати щось. Мені також не подобається, коли мене знімають, і іншому комусь не подобається, не всім подобається», – каже Чечетов.

Партія регіонів – практично та сама КПРС – Чумак

Аналіз подій, зроблений партійною структурою і наданий для користування депутатам, – це не лише прийнятна, а й необхідна річ, зауважує Радіо Свобода депутат від УДАРу Віктор Чумак. Водночас він вважає, що мислячий парламентар мав би вже сам розставити акценти й вирішити, які і чиї цитати наводити на підтвердження своєї позиції.

Навіщо з кимось дискутувати? Краще спустити всім рознарядку, що говорити і як говорити, - Віктор Чумак

​​«Колись е радянській армії була ідеологічна робота, коли були політруки, які говорили солдатам, як треба поводитися, як треба говорити з приводу тієї чи іншої події, яку затіяв світовий імперіалізм. Там приблизно те саме. А Партія регіонів – практично та сама КПРС, тільки з іншою назвою. Так легше працювати, коли такий централізм, коли все замкнене на одну вертикаль. Навіщо з кимось дискутувати? Краще спустити всім рознарядку, що говорити і як говорити», – зауважує Чумак.

Позицію Партії регіонів нав’язуватимуть суспільству?

Без єдиної позиції не може існувати ніяка партія, тому інформаційна дисципліна повинна бути, наголошує політолог Сергій Таран. За його словами, саме розбіжності у заявах політиків з опозиції негативно впливають на її авторитет. А форма донесення загальнопартійної позиції до кожного з депутатів – це вже справа самої партії, і не варто цього соромитися, каже експерт.

Позиція Партії регіонів досить сумнівна, оскільки вона взялася за захист бандитів, - Сергій Таран

​​«Інша річ, якщо говорити про цей випадок, то тут позиція Партії регіонів була досить сумнівна, оскільки вона взялася за захист тих бандитів, які нападали на журналістів. Є велика підозра, що позиція, оприлюднена Партією регіонів, буде використана, щоб нав’язати її суспільству через адмінресурс і через тиск. У цьому є небезпека, і тому говорять про «справу Геббельса». Вони соромляться не факту існування цього документа, а дивної дуже позиції, яку зайняла влада у цьому конфлікті », – зазначає Таран.

Вже більше десяти днів міліція встановлює обставини інциденту, під час якого потерпіли журналісти. Вадим Тітушко залишається на волі. З трибуни Верховної Ради, а також під час політичних ток-шоу на телебаченні на його захист і водночас зі звинуваченнями на адресу Ольги Сніцарчук уже пролунала низка виступів у виконанні депутатів з фракції Партії регіонів, зокрема Інни Богословської та Олени Бондаренко.

Дмитро Баркар, Радіо Свобода

Новини

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Архів новин

2021
жовтня
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Мiжнародний Iнститут Демократiй © 2012
Сайт виготовлено в компанії SolTech