Субота, 08 серпня, 2020Прес-конференція: “Акція опозиції «Вставай, Україно!»”

У приміщенні агенції Інтерфакс 17 травня відбулася прес-конференція, на якій обговорювався підсумки та наслідки всеукраїнської акції опозиції «Вставай, Україно!»”, умови її ефективності, проблеми та успіхи у її організації.

 

Учасники:

Тарас Березовець, директор компанії персонального та стратегічного консалтингу “Berta communications”;

Ігор Жданов, президент аналітичного центру "Відкрита політика"

Андрій Золотарьов, Центр політичного консалтінгу

Сергій Таран, директор Міжнародного інституту демократій

 

 

Тарас Березовець: «Я думаю, що загальна чисельність людей, якщо вдасться їх мобілізувати з регіонів, навряд чи перевищить 20 тис. людей. Але не важливо, скільки прийде людей, а важливо те, що завтра буде висловлено і що відбудеться».

 

Він також прогнозує, що на мітингу опозиція навряд чи оголосить єдиного кандидата в мери Києва, оскільки переговори з цього питання на сьогодні не завершено.

Стосовно атмосфери під час проведення акцій опозиції та більшості, то, за його словами, від того, як мирно відбудуться ці мітинги, залежатиме євроінтеграційнє майбутнє України.

"Існує пряма відповідальність, насамперед, влади. До надзвичайно важливого історичного підписання угоди про асоціацію з ЄС і створення ЗВТ на саміті у Вільнюсі влада може або пройти цей шлях досить цивілізовано, або навпаки - якщо вони вийдуть за цивілізовані рамки, практично зруйнувати всі основи, поставити хрест на підписанні цієї угоди", - вважає Т.Березовець.

Ігор Жданов, президент аналітичного центру "Відкрита політика" у свою чергу зазначив, що цей мітинг не матиме моментального успіху, адже такі акції мають довгостроковий характер.

"Я глибоко переконаний, що не можна в таких акціях домогтися миттєвого результату. Такі акції мають довгостроковий характер, вони підігрівають протестний настрій, стимулюють людей до прямої рішучого дії", - сказав І.Жданов.

Він зазначив, що такими акціями опозиція готується захищати результати майбутніх виборів, і наразі її завдання - мобілізувати людей не так у Києві, як у регіонах.

"Думаю, опозиція скористається шансом проведення цієї акції для оголошення своїх планів. Сподіваємося, що опозиційні лідери дадуть чітку картинку, установку та план дій, що буде далі, як розвиватиметься акція далі", - зазначив політолог і додав, що навряд чи буде оголошено єдиного кандидата на вибори київського мера.

Андрій Золотарьов, керівник центру "Третій сектор", додав, що наразі опозиції бракує належної організації такої роботи, крім того, поки що не вдається під час акцій об'єднати соціальний і політичний протест. "Опозиції варто було б зараз попрацювати з порядком денним. Суто на гаслах "Банду геть!" і "Юлі волю!" вже не виїхати", - переконаний він.

Сергій Таран, директор Міжнародного інституту демократій, зазначив, що наразі говорити про успішність акції опозиції зарано, оскільки ще не зрозуміло, чи готові люди піти за опозицією. "Зараз і завтра ми точно не зможемо сказати, чи будуть ці акції успішними з тієї простої причини, що треба подивитися, що буде на акції, чи почують громадяни заклик опозиції, чи почнуть об'єднуватися проти режиму, щось робити", - сказав політолог.

Водночас він наголосив, що нині в Україні склалася унікальна ситуація, коли ніхто інший, крім опозиції, не здатний організувати масові акції.

 

Новини

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Архів новин

2020
серпня
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Мiжнародний Iнститут Демократiй © 2012
Сайт виготовлено в компанії SolTech