Вівторок, 25 лютого, 2020І Партія регіонів, і опозиція погодяться на вибори у 7 округах?

Депутат Партії регіонів Олег Царьов впевнений, що парламент підтримає урядовий законопроект

про перевибори на 5 проблемних округах, а також довтибори на округах Домбровського та Балоги.

Про це він заявив в ефірі 5 каналу.

"Я думаю, що не лише Партія регіонів, але й опозиція, парламент дасть голоси за те, щоб призначити перевибори", - зазначив Царьов.

Він також підкреслив, що іншого виходу із ситуації, яка склалася, немає: "А як тепер зробити? У нас існує правова колізія і її потрібно якось вирішити. Ви можете запропонувати якийсь варіант, як вирішити цю колізію?".

Водночас за словами депутата "Батьківщини" Андрія Парубія опозиція вважає, що у законі "має бути 5 округів".Однак, за його словами, існує "велика ймовірність, що ми проголосуємо (за урядовий законопроект), але з тими поправками, які є в законопроекті Князевича".

У свою чергу політолог Сергій Таран вважає, що призначення виборів на 7 округах - "це не спосіб проголосувати за довиборів певних округах, це спроба зірвати довибори", який має на меті посилити "паніку та розкол в лавах опозиції".

"Для влади надзвичайно важливо показати, що вона готова до цих довиборів. Але зрозуміло, що у цих проблемних округах влада має дуже мало шансів виграти. Що робити? У цій ситуації потрібно продемонструвати бажання довиборів. Але руками опозиції спробувати відтягнути ці довибори на пізніший термін", - сказав Таран.

"І тому зараз, коли говорять про вибори ще на 2 інших округах, це просто намагаються таким чином заблокувати можливість цих довиборів. І тоді влада зможе сказати: "От, бачте, ми хотіли цих довиборів, а опозиція не захотіла...", - додав він.

Як відомо, у понеділок Кабмін схвалив законопроект "Про повторні вибори народних депутатів України до Верховної Ради України VII скликання у деяких одномандатних округах у зв’язку з неможливістю встановлення підсумків голосування та результатів виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року".

Таким чином, після ухвалення законопроекту Верховною Радою буде створено законодавчі підстави для проведення повторних виборів народних депутатів у 11, 71, 94,132, 194, 197 та 223 одномандатних виборчих округах.

8 лютого Вищий адмінсуд ухвалив рішення позбавити депутатських повноважень двох народних депутатів - позафракційного Олександра Домбровського, обраного у Вінницькому окрузі №11, та Павла Балогу, обраного в окрузі №71 на Закарпатті.

Цим самим рішенням суд зобов’язав ЦВК провести повторні вибори на цих двох округах.

Українська правда

 

 

Новини

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Архів новин

2020
лютого
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Мiжнародний Iнститут Демократiй © 2012
Сайт виготовлено в компанії SolTech