Понеділок, 18 жовтня, 2021Опозиція обіцяє боротися за повернення мандатів Балозі і Домбровському

Опозиційні партії заявили, що домагатимуться відміни рішення Вищого адміністративного суду України (ВАСУ)

про позбавлення депутатських повноважень Павла Балоги і Олександра Домбровського, а також покарання суддів, які ухвалили таке безпрецедентне рішення.

ВАСУ ухвалив рішення про позбавлення мандатів двох депутатів, вказавши на неможливість встановити достовірні результати виборів у виборчих округах №11 та №71, де 28 жовтня 2012 року балотувалися Клацнути Олександр Домбровський та брат екс-міністра з надзвичайних ситуацій Віктора Балоги Клацнути Павло Балога. ВАСУ вважає за необхідне проведення повторних виборів у цих округах.

У п’ятницю, 8 лютого ВАСУ оголосив лише резолютивну частину свого рішення. Як повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна", мотивувальна частина буде оприлюднена до кінця дня середи, 13 лютого. Тоді ж має стати відомо, якими нормами закону керувався суд, ухвалюючи відповідне рішення.

У листопаді минулого року той самий Вищий адмінсуд відхилив скарги не фальсифікації результатів виборів в округу №11 Вінницької області, де переможцем був названий Олександр Домбровський. Його найближчою суперницею була представниця об’єднаної опозиції "Батьківщина" Наталія Солейко.

Олександр Домбровський, як і Павло Балога, за офіційними результатами, перемогли із мінімальним відривом від суперників.

На Центральну виборчу комісію до Вищого адмінсуду поскаржився колишній депутат із опозиційної фракції НУНС Верховної Ради Юрій Кармазін, який вважає, що і окружні виборчі комісії, і ЦВК затвердили сфальсифіковані результати виборів у двох округах.

Юрій Кармазін, звертаючись до ВАСУ, вказував про порушення під час виборів і доводив, що Павло Балога і Олександр Домбровський стали депутатами Верховної Ради протизаконно.

Однак, рішення ВАСУ спричинило протести опозиційних партій, які вважають, що суд під тиском провладних сил лише скористався скаргою Юрія Кармазіна для розправи над двома депутатами, які відмовилися входити у фракцію Партії регіонів.

Зокрема, у поширених заявах партії "Батьківщина" та УДАР вказали, що Павло Балога спочатку увійшов до фракції Партії регіонів, але через два тижні вийшов із неї. А Олександр Домбровський взагалі не писав заяви про входження. Як твердять в опозиції, на обох політиків тиснули.

УДАР повідомив, що звернеться до Вищої кваліфікаційної комісії суддів з вимогою звільнити з посад тих, хто ухвалив неправомірне, на думку партії, рішення.

УДАР і "Батьківщина" у поширених заявах назвали "політичним замовленням" ухвалу суду, мета якої - залякати депутів, примушуючи їх бути лояльнішими до влади.

Проте представники Партії регіонів наголошують на тому, що ініціатором скарги до ВАСУ був опозиційний політик Юрій Кармазін, а не влада.

Багато експертів назвали рішення ВАСУ зазіханням на парламентаризм в Україні. Зокрема, політолог Сергій Таран сказав, що рішення суду нівелює конституційне поняття депутатської недоторканості, оскільки таким чином позбавити не лише недоторканості, але й депутатського мандата можна судовими рішеннями.

Рішенням "поза правовим полем" назвали ухвалу ВАСУ голова Комітету виборців України Олександр Черненко та член ЦВК Андрій Магера. Вони вказали на існування чітких законодавчих підстав для припинення повноважень депутатів парламенту, а також наголосили, що це є компетенцією виключно самої Верховної Ради.

Партія "Єдиний центр", членом якої є Павло Балога, пообіцяв звернутися зі скаргою до Європейського суду з прав людини.

Увесь минулий тиждень опозиція Клацнути блокувала роботу Верховної Ради, висуваючи вимогу до керівництва парламенту забезпечити персональне голосування депутатів. Парламентські оглядачі не виключають, що після рішення Вищого адмінсуду криза у парламенті може поглибитися.

 

 

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/politics/2013/02/130210_parliament_skandals_mandates_baloga_dombrovsky_sd.shtml

Новини

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Архів новин

2021
жовтня
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Мiжнародний Iнститут Демократiй © 2012
Сайт виготовлено в компанії SolTech