Субота, 06 червня, 2020Прес-конференція: “Вибори мера Києва”

У приміщенні агенції Інтерфакс 31 січня відбулася прес-конференція, на якій обговорювався фактичний початок місцевої виборчої кампанії у м. Києві, формат виборів, проблеми влади та опозиції.

Учасники:

Тарас Березовець, директор компанії персонального та стратегічного консалтингу “Berta communications”;

Микола Давидюк, директор аналітичного центру "Політика" 
Андрій Золотарьов, Центр політичного консалтінгу

Сергій Таран, директор Міжнародного інституту демократій

 

Тарас Березовець: «Порошенко може стати кандидатурою від опозиції на посаду мера. Він на сьогодні закінчив успішні переговори з ВО «Батьківщина». Його рідний син став кандидатом від цієї політсили на довиборах до Вінницької обласної ради. Це перше свідчення того, що процес переговорів триває

 

А враховуючи що київські міські вибори будуть по суті продовженням баталій парламентських, можна прогнозувати висування кандидатів не тільки від влади чи опозиції, але й від Комуністичної, Королевської та Радикальної партій».

 

Микола Давидюк: “Ляшко як альтернативний опозиціонер може стати сенсацією виборів, зайнявши почесне третє місце”. Експерт також зазначив, що проведені серед киян фокус-групи показують, що: “Київські міські вибори будуть ідеологічні, але продати свій голос за сумму від 400 до 800 гривень, буде чимало бажаючих”.

 

Щодо міжнародного спостереження Микола Давидюк заявив, що: “Заполітизованість Київських виборів, яка розцінюється по суті як четверть фінал Президентської гонки,  не є такою на європейській арені. Тому не слід очікувати на ОБСЄ/БДІПЛ, їх не буде. Максимум що чекає на Київ це – Конгрес місцевих рад при Раді європи. Системних звітів не буде! Тому і жорстких оцінок також ми не побачимо! А це все говорить про те, що буде схильність до фальсифікацій. І на це слід звернути увагу!”

Андрій Золотарьов: «Влада не виграє київські вибори. "Влада не може виграти ці вибори, може програти опозиція". На думку експерта, слабкими сторонами опозиції є організаційна непідготовленість, декларативність намірів, відсутність плану дій, альтернативних владі.

Сергій Таран: «На виборах мера відбуватиметься репетиція роботи команд, які будуть працювати на президентських. Ми побачимо, наскільки владна команда і команда від опозиції зможуть спрацюватись для того, щоб їхні кандидати достойно виступили на президентських виборах».

 

За його словами Тарана, київські вибори завжди були демонстрацією «моди» в українській політиці. «Київ завжди започатковує моду в політиці для всієї України: початок незалежності закладався в Києві... Тут також почалось таке ганебне явище, як купівля громадян за гречку. Ці вибори є стратегічними в контексті України».

 

У цьому контексті експерт висловив думку, що переможець виборів столичного мера стане претендентом на посаду Президента в 2015 році. «Майбутній мер може скористатися або не скористатися цим шансом, але він стане серйозним політиком», - переконаний політолог.

 

Крім того, Таран наголосив на необхідності обєдання опозиційних сил: «Опозиційні партії мають діяти разом на виборах у столиці Було б правильно йти з єдиним списком (узгоджених кандидатів у депутати міської ради — ред.) і єдиним кандидатом в мери».

 


 

Новини

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Архів новин

2020
червня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Мiжнародний Iнститут Демократiй © 2012
Сайт виготовлено в компанії SolTech