Вівторок, 07 липня, 2020Інтернет міст: "Євроінтеграція України: економічні та політичні виклики (зона вільної торгівлі та економічна євроінтеграція)".

Інтернет міст за участі Іварі Падара - депутата Європарламенту, екс-міністра фінансів Естонії відбувся 12 жовтня 2012 року у прес-центрі інформаційного агентства "Українські національні новини".

Під час круглого столу учасники обговорили плани ЄС на пострадянському просторі, реформи, які необхідні для отримання європейської перспективи та, загалом, майбутнє україно-європейських стосунків.

Учасники круглого столу:

- Ірина Геращенко – співголова міжпарламентського клубу Україна-ЄС.

- Сергій Таран - директор Міжнародного інституту демократій, політолог.

Захід відбувався в рамках проекту «Мости реформ» за сприяння Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Організатори проекту - Міжнародний інститут демократій у партнерстві з Комітетом Верховної Ради з питань європейської інтеграції та Національного університету Києво-Могилянська академія

 

Під час інтернет мосту Іварі Падар прокоментував економічну ситацію в Україні та окреслив перебіг реформ у країнах Східної Європи.

Зокрема, Падар висловив думку, що сьогодні Україна повинна уважно моніторити ситуацію з євро, аби уникнути будь-яких негативних тенденцій у своїй економіці через насування економічної кризи в Європі.

Коментуючи досвід економічних реформ в Естонії, депутат зазначив, що успіхом таких реформ «стала висока повага до приватної власності, лібералізація економіки, проведення реформ у перші роки після набуття незалежності та ставка на високі технології».

І.Падар наголосив, що Естонія ще 10 років тому перейшла на електронний документообіг,  і повністю відмовилась від паперових документів, чого досі немає навіть у Європарламенті.

Колишній міністр фінансів також порадив Україні ретельно підходити до формування бюджету в умовах кризи. За його словами, в Естонії навіть у найскладніші  роки не допускали дефіциту бюджету більше 3% від ВВП, що сприяло розвитку економіки держави.

Коментуючи старт сільськогосподарської реформи в Україні, І. Падар порадив не поспішати в питаннях надання дозволу на приватизацію землі іноземцями, зазначивши, що для будь-якої країни це вразливе питання. При цьому він сказав, що в Естонії, як і в інших країнах ЄС іноземці мають право володіти землею.

І. Падар підкреслив, що Європейський парламент надзвичайно турбує політична ситуація в Україні, оскільки ЄС зацікавлений у стабільній  і демократичній Україні. "Ми хочемо бути впевненими, що Україна розділяє з нами європейські цінності, а саме – верховенство права, дотримання прав людини та соціальних стандартів. Насправді ЄС зникне, якщо зникнуть ці цінності. Україна має зрозуміти, як це для нас важливо», - наголосив євродепутат.

Народний депутат України, член парламентського Комітету з питань євроінтеграції, співголова Міжпарламентського клубу “Україна-ЄС” Ірина Геращенко, у свою чергу підкреслила, що Україні передусім потрібно «перейняти ідеологію реформ і ідеологію європейських цінностей». Депутат вважає надзвичайно помилковим те, що українська влада весь час лише «гасить пожежі, а не дивиться на крок вперед”.

“Ми весь час зациклені виключно на внутрішніх проблемах, наче перебуваємо на периферії європейських процесів. І це - величезна помилка», - підкреслила І. Геращенко.

Директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран зазначив, що в Україні відбулася дискредитація поняття реформ.

«Громадяни асоціюють реформи лише як бездіяльність, або як закручування гайок. Найголовніше в будь-яких позитивних змінах – це чітка політична воля керівництва до здійснення реальних реформ, і такі реформи завжди мають починатися з реформи самої влади», - переконаний С.Таран.

 

Новини

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Архів новин

2020
липня
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Мiжнародний Iнститут Демократiй © 2012
Сайт виготовлено в компанії SolTech