Середа, 19 лютого, 2020Рух ЧЕСНО запитав політиків про їх бачення майбутнього парламенту

За 6 днів до виборів, Рух ЧЕСНО провів підсумкову зустріч з громадськістю та провідними політичними силами, презентувавши результати кількамісячного дослідження кандидатів у народні депутати. Також Рух ЧЕСНО сформулював 10 пропозицій до оновленого українського політикуму.

 

ЧЕСНО запитало політиків про їх бачення майбутнього парламенту

На зустріч з громадянським суспільством було запрошено представників від усіх прохідних політичних сил.

Об’єднану опозицію на Форумі представив №11 списку Микола Княжицький, УДАР - №7 списку партії Віктор Пинзеник. Від Партії регіонів на Форум завітав Юрій Мірошниченко. Також до політиків - учасників Форуму приєднався самовисуванець, член Партії регіонів Василь Горбаль. 

Комуністична партія в останній момент відмовилась від участі, пояснивши це відсутністю достойних спікерів, а ВО "Свобода" принципово відмовилась офіційно брати участь у Форумі через виявлене Рухом ЧЕСНО порушення їхнім лідером Олегом Тягнибоком одного з критеріїв доброчесності.

Запитання політикам щодо їх діяльності в майбутньому парламенті ставили Артем Шевченко (ТВі), Святослав Цеголко (5 канал),Сергій Лещенко (Українська правда), Світлана Остапа (Телекритика), Андрій Куликов та інші журналісти та громадські діячі.

В ході Форуму було презентовані результати дослідження кандидатів у народні депутати на відповідність критеріям Руху ЧЕСНО за партійними списками та по мажоритарних округах.  "Лідером" серед порушників виявилась Партія регіонів. Народний депутат, представник Президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко пояснив це тим, що "до партії влади завжди прикута найбільша увага".

Про найбільш поширені порушення в ході цієї виборчої кампанії розповіла представник Громадської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська. 

 

Рух “Чесно”: Україна відрізняється низькою якістю політики.

Українська політика – низької якості, як і її представники. До такого загального висновку дійшли активісти руху “Чесно” за рік роботи. Громадянський рух проаналізував як депутатів останнього скликання, так і найвірогідніших кандидатів на місце у парламенті. Всього, з 2306 кандитатів 937 порушили категорії доброчесності, сформовані рухом. Тобто, за версією “Чесно”, за кожне місце у Раді змагаються 2 кандидати-порушники.

“Загальний висновок нашої кампанії є таким, що Україна відрізняється низькою якістю політики та низькою якістю політиків”, – заявив директор Міжнародного інституту демократії Сергій Таран, презентуючи результати  роботи руху “Чесно”.

“Я не вважаю припустимим голосувати за інших, але ми не повинні відкривати цю скриньку Пандори та заміняти політичну відповідальність кримінальною”.
Щоб змінити якісно майбутній український парламент, активісти “Чесно” сформували певні рекомендації для депутатів нового скликання. В першу чергу, це персональна відповідальність політиків за власні дії, що включає особисте голосування, участь у роботі парламенту та вірність політичній позиції, за яку політика обрали до Верховної Ради. Також “Чесно” рекомендує розробити закони, щоб посилити відповідальність політиків перед українцями та гарантувати прозорість фінансування політичних партій. Крім цього, активісти запропонували налагодити діалог між політиками та громадянами, так як іноді саме громадськість може надати дієві та необхідні ініціативи.

Окремо в “Чесно” наголосили про необхідність зміни виборчого законодавства в Україні. Зокрема, активісти запропонували ввести політичні дискусії та теледебати між політичними силами.

“За весь час роботи “Чесно” не було зафіксовано змістовних дискусій щодо конкретних кроків реформування країни, які б давали виборцю орієнтири щодо запропонованих шляхів розвитку країни”, – зауважив Сергій Таран.

Політичні партії по-різному відреагували на дослідження та пропозиції “Чесно”. Так, представник Партії регіонів Юрій Мірошниченко виступив проти введення кримінальної відповідальності за неособисте голосування.

“Я не вважаю припустимим голосувати за інших, але ми не повинні відкривати цю скриньку Пандори та заміняти політичну відповідальність кримінальною”, – зазначив Юрій Мірошниченко.

ВО “Свобода” офіційно не визнає результатів діяльності “Чесно” та зазначає, що представники руху проводять кампанії “чорного піару” проти лідера “Свободи” Олега Тягнибока. “Чесно” не керується принципами патріотизму. Такий принцип у їхній оцінці доброчесності взагалі відсутній. Тож деякі депутати-регіонали, за висновками “Чесно”, доброчесні, а Олег Тягнибок – ні”, – заявив член ВО “Свобода” Олександр Аронець.

Як повідомлялося раніше, категоріями доброчесності “Чесно” вважаються: причетність до порушень прав і свобод людини, зміна політичної позиції всупереч волевиявленню виборців, причетність до корупційних дій, непрозорість задекларованих доходів та майна та їх невідповідність способу життя.

Рух “Чесно” був створений рік тому задля фільтрації парламенту від недобросовісних депутатів. До руху увійшов ряд громадських організацій, які перевіряли сьогоднішніх та майбутніх депутатів на відповідність громадським категоріям доброчесності.

 

За матеріалами ЧЕСНО та Голосу Америки (Олена Пронічева), фото: Дмитро Ларін

 

Новини

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Архів новин

2020
лютого
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Мiжнародний Iнститут Демократiй © 2012
Сайт виготовлено в компанії SolTech