Четвер, 09 липня, 2020Можливий силовий варіант розвитку подій у ВР, - політолог

Події в парламенті можуть розвиватися за оптимістичним, песимістичним і реалістичним сценаріями. 

- заявляє Сергій Таран, голова правління Центру соціологічних і політологічних досліджень «Социовимір», повідомляє кореспондент УРА-ІНФОРМ. Відповідно до оптимістичного сценарію, Олександр Мороз може змінити рішення і приєднатися до «оранжевої» коаліції. Цей варіант здається маловірогідним, але якщо подивитися на нього з погляду перспектив соціалістів на перевиборах, то він стає реалістичнішим, тому що електорат СПУ розділиться на 2 частини: між «оранжевими» і Партією регіонів. До того ж, якщо Мороз піде на вибори в списку Партії регіонів - це поставить під сумнів його повторне обрання спікером Верховної Ради. Підкреслюю, що цей варіант є маловірогідним, але найбільш оптимістичним, - заявляє політолог.

На думку Тарана, можливі два реалістичні сценарії. Відповідно до першого, можливість проведення позачергових парламентських виборів залежатиме від того, чи підуть єдиним виборчим списком «Наша Україна» і БЮТ.

- Юлія Тимошенко не горить бажанням створювати загальний список разом з «Нашою Україною». Самостійне висунення на вибори означає крах для «Нашої України». Тому, якщо БЮТ погодиться на створення єдиного списку, Президент розпустить парламент. У цьому злучає, в новому парламенті домінуватимуть «оранжеві» партії, тому що на сьогоднішній день електорат «Нашої України» і БЮТ перевищує електорат Партії регіонів, - відзначає Таран.

Політолог прогнозує, що, відповідно до другого, реалістичного сценарію, Антикризова коаліція домовиться з «Нашою Україною».

- В цьому випадку ключовим буде питання кандидатури прем'єр-міністра, оскільки Віктор Янукович - неприйнятна персона для Президента. В даний момент розглядаються кандидатури Миколи Азарова від Партії регіонів і Арсенія Яценюка від «Нашої України». Вірогідність реалізації цього сценарію залежатиме від того, хто з ким домовиться, - переконаний політолог.

На думку Тарану, можлива і песимістична розв'язка, при якій парламентська більшість і опозиція не зможуть домовитися.

- Президент розпускає парламент, але Верховна Рада не визнає цього. Подібний розвиток подій спричиняє за собою масштабну кризу, ліквідовувати який може лише силовий сценарій розвитку конфлікту. В даному випадку виграє Президент, тому що на стороні Партії регіонів немає підтримки ЗМІ, силових структур і населення Києва, - переконаний політолог.

Таран переконаний в тому, що найбільш вірогідним є проведення повторних парламентських виборів або досягнення компромісу між Антикризовою коаліцією і «Нашою Україною», тобто реалізація другого варіанту оптимістичного сценарію.

 http://www.ura.lviv.ua/archive/?/2006/07/17/~/9639

Новини

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Архів новин

2020
липня
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Мiжнародний Iнститут Демократiй © 2012
Сайт виготовлено в компанії SolTech